ПрАТ "Універмаг "Луцьк"

Код за ЄДРПОУ: 01557325
Телефон: (0332) 78-55-57
e-mail: p.danilets@grad-invest.com
Юридична адреса: 43025, Волинська область, м. Луцьк, проспект Волі, 1
 
Дата розміщення: 26.04.2017

Річний звіт за 2016 рік

Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності

ПРИМIТКИ ДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТIIОСТI
Публiчне Акцiонерне Товариство «Унiвермаг «Луцьк»
ЗА РIК, ЩО ЗАКIНЧИВСЯ 31 грудня 2016 року
1. Загальна iнформацiя про Товариство
Повна назва Товариства згiдно з даними установчих документiв - Публiчне Акцiонерне Товариство «Унiвермаг «Луцьк». Скорочена назва - ПАТ «Унiвермаг «Луцьк».
Вiдповiдно до рiшення позачергових загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ «Унiвермаг «Луцьк» вiд 20.12.2012 року Товариство перейменоване у Публiчне акцiонерне товариство «Унiвермаг «Луцьк».
Iдентифiкацiйний код юридичної особи: 01557325.
Дата державної реєстрацiї - 15.11.1990р., зареєстровано Виконавчим комiтетом Луцької мiської ради Волинської областi, отримано Свiдоцтво серiї АОО за №9391499, номер запису про включення до ЄДРПОУ 1 198 120 0000001424.
Юридична адреса: 43025, Волинська обл., мiсто Луцьк, проспект Волi, будинок 1.
Фактичне мiсцезнаходження: 43025, Волинська обл., мiсто Луцьк, проспект Волi, будинок 1.
Органiзацiйна-правова форма: Публiчне Акцiонерне Товариство.
Офiцiйна сторiнка в Iнтернетi, на якiй доступна iнформацiя про Товариство: 01557325.pat.ua.
Протягом звiтного перiоду Товариство здiйснювало фiнансово-господарську дiяльнiсть виключно в межах законодавства України.
Перелiк видiв дiяльностi за КВЕД – 2010, якi має право здiйснювати Товариство:
68.10 Купiвля та продаж власного нерухомого майна;
68.20 Надання в оренду й експлуатацiю власного чи орендованого нерухомого майна.
Опис економiчного середовища, в якому функцiонує Товариство
Незважаючи на те, що економiка України визнана ринковою, вона продовжує демонструвати деякi особливостi, притаманнi перехiднiй економiцi. Такi особливостi характеризуються, але не обмежуються, низьким рiвнем лiквiдностi на ринках капiталу, вiдносно високим рiвнем iнфляцiї та наявнiстю валютного контролю, що не дозволяє нацiональнiй валютi бути лiквiдним засобом платежу за межами України. Стабiльнiсть економiки України в значнiй мiрi залежатиме вiд полiтики та дiй уряду, спрямованих на реформування адмiнiстративної та правової систем, а також економiки в цiлому. Внаслiдок цього дiяльностi в Українi властивi ризики, яких не iснує в умовах бiльш розвинених ринкiв.
Українська економiка схильна до впливу ринкового спаду i зниження темпiв розвитку свiтової економiки. Свiтова фiнансова криза призвела до зниження валового внутрiшнього продукту та стабiльностi на ринках капiталу, iстотного погiршення лiквiдностi в банкiвському секторi та погiршення умов кредитування всерединi України.
Незважаючи на стабiлiзацiйнi заходи, що вживаються урядом України з метою пiдтримки банкiвського сектору i забезпечення лiквiдностi українських банкiв i компанiй, iснує невизначенiсть щодо можливостi доступу до джерел капiталу, а також вартостi капiталу для Товариства та його контрагентiв, що може вплинути на фiнансовий стан, результати дiяльностi та економiчнi перспективи Товариства.
Керiвництво вважає, що воно вживає всi необхiднi заходи для забезпечення стiйкостi бiзнесу Товариства в нинiшнiх умовах. Однак, несподiванi погiршення в економiцi можуть негативно впливати па результати дiяльностi Товариства i фiнансове становище. Ефект такого потенцiйно негативного впливу не може бути достовiрно оцiнений.
У результатi загальної нестабiльної економiчної ситуацiї в Українi податкове законодавство постiйно змiнюються. Крiм того, трапляються випадки його непослiдовного застосування, тлумачення i виконання.
Товариство вважає, що всi операцiї вiдображенi у вiдповiдностi з вимогами чинного податкового законодавства. Однак, в результатi майбутнiх податкових перевiрок можуть бути виявленi додатковi зобов'язання, що не будуть вiдповiдати податкової звiтностi Товариства. Такими зобов'язаннями можуть бути власне податки, а також штрафнi санкцiї.
2. Основи представлення фiнансової звiтностi
Фiнансова звiтнiсть Товариства є фiнансовою звiтнiстю загального призначення, яка сформована з метою достовiрно подання фiнансового стану, фiнансових результатiв дiяльностi та грошових потокiв Товариства для задоволення iнформацiйних потреб широкого кола користувачiв при прийняттi ними економiчних рiшень.
Концептуальною основою фiнансової звiтностi є мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ), виданi Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (РМСБО) та тлумачення (КТМФЗ, ПКТ), розробленi Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi чиннi на 31.12.2016 року.
Товариство перейшло на Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi (МСФЗ) з 1 сiчня 2012 року вiдповiдно до положень МСФЗ (IFRS) 1 «Перше використання мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi».
Керуючись МСФЗ 1, Товариство обрало першим звiтним перiодом рiк, що закiнчився 31 грудня 2012 року. 3 цiєї дати фiнансова звiтнiсть Товариства складається вiдповiдно до вимог МСФЗ.
Фiнансова звiтнiсть надана у тисячах українських гривень. Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена на основi iсторичної собiвартостi, основних засобiв, iнвестицiйної нерухомостi на дату першого застосування МСФЗ у вiдповiдностi до МСФЗ 1 «Перше застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi», МСБО 16 «Основнi засоби», МСБО 40 «Iнвестицiйна нерухомiсть».
Облiкова полiтика Товариства розроблена та затверджена керiвництвом Товариства вiдповiдно до вимог МСБО 8 «Облiковi полiтики, змiни в облiкових оцiнках та помилки» та iнших чинних МСФЗ, зокрема, МСФЗ 9 «Фiнансовi iнструменти», який застосовується Товариством ранiше дати набуття чинностi.
Фiнансова звiтнiсть Товариства складається на основi бухгалтерських записiв, якi ведуться у вiдповiдностi до МСФЗ та з дотриманням вимог українського законодавства.
При формуваннi фiнансової звiтностi Товариство керувалося також вимогами нацiональних законодавчих та нормативних актiв щодо органiзацiї i ведення бухгалтерського облiку та складання фiнансової звiтностi в Українi, якi не протирiчать вимогам МСФЗ.
Перелiк й назви статей та форм фiнансової звiтностi Товариства вiдповiдають вимогам, встановленим НП(С)БО 1 «Загальнi вимоги до фiнансової звiтностi».
Заява про вiдповiднiсть
Представлена фiнансова звiтнiсть Товариства за рiк який закiнчився 31 грудня 2016 року пiдготовлена вдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («МСФЗ») в редакцiї, затвердженiй Радою по Мiжнародним стандартам фiнансової звiтностi (Рада по МСФЗ), станом на 31.12.2016 року.
Перехiд на новi або переглянутi стандарти та iнтерпретацiї
Незважаючи на те, що новi стандарти та iнтерпретацiї були вперше застосованi в 2016 роцi, вони не мали суттєвого впливу на консолiдовану фiнансову звiтнiсть товариства. Сутнiсть та ефект кожного окремого стандарту та поправки наступнi:
Поправки до МСФЗ (IFRS) 11 «Спiльна дiяльнiсть: облiк придбання часток участi». Поправки до МСФЗ (IFRS) 11 вимагають, щоб учасник спiльної операцiї при облiку придбання частки участi в спiльнiй операцiї, в якiй спiльна операцiя являє собою бiзнес, застосовував вiдповiднi вимоги МСФЗ (IFRS) 3 для облiку об’єднання бiзнесу. Поправки також уточнюють, що частка участi, ранiше утримувана в спiльнiй операцiї, не переоцiнюється при придбаннi додаткової частки участi в тiй самiй спiльнiй операцiї при збереженнi спiльного контролю. Крiм цього, до МСФЗ (IFRS) 11 додано виключення зi сфери застосування, яке уточнює, що поправки не застосовуються для випадкiв, коли сторони, що здiйснюють спiльний контроль, включаючи пiдприємство, що звiтує, перебувають пiд загальним контролем однiєї сторони, що здiйснює кiнцевий контроль. Цi поправки жодним чином не вплинули на товариство, так як частки участi у спiльнiй дiяльностi протягом перiоду не придбавались.
Поправки до МСБО (IAS) 16 i МСБО (IAS) 38 «Роз’яснення припустимих методiв амортизацiї». Поправки роз’яснюють один iз принципiв МСФЗ (IAS) 16 i МСФЗ (IAS) 38, а саме, що виручка вiдображає передбачувану структуру споживання компанiєю економiчних вигiд вiд операцiйної дiяльностi (частиною якої є актив), а не економiчних вигiд вiд використання активу, якi споживаються компанiєю. В результатi метод амортизацiї, що ґрунтується на виручцi, не може бути використаний для амортизацiї основних засобiв i лише у виключно обмежених обставинах може бути використаний для амортизацiї нематерiальних активiв. Цi поправки жодним чином не вплинули на товариство, оскiльки товариство не застосовує методiв, що ґрунтуються на виручцi, для амортизацiї необоротних активiв.
МСБО (IAS) 19 «Виплати працiвникам» ? проблема визначення ставки дисконтування для регiонального ринку. Поправка роз’яснює, що оцiнка ступеня розвиненостi ринку високоякiсних корпоративних облiгацiй ґрунтується на валютi, в якiй номiновано зобов’язання, а не країнi, до якої таке зобов’язання вiдноситься. В разi якщо розвинений ринок високоякiсних корпоративних облiгацiй у цiй валютi вiдсутнiй, повинна використовуватися ставка прибутковостi державних облiгацiй. Поправка повинна застосовуватися перспективно.
Поправки до МСБО (IAS) 27 «Метод дольової участi в окремiй фiнансовiй звiтностi». Поправки дозволяють органiзацiям використовувати метод дольової участi для облiку iнвестицiй в дочiрнi органiзацiї, спiльнi пiдприємства та залежнi органiзацiї в окремiй фiнансовiй звiтностi. Органiзацiї, якi вже застосовують МСФЗ i приймають рiшення про перехiд на метод дольової участi в своїй окремiй фiнансовiй звiтностi, повиннi будуть застосовувати цi змiни ретроспективно. На момент складання звiтностi Товариство не використовує метод дольової участi для оцiнки iнвестицiй.

3. Основнi принципи облiкової полiтики
Основнi засоби
Пiсля переходу на МСФЗ основнi засоби враховуються Компанiєю iз застосуванням моделi облiку по собiвартостi, тобто за первинною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї i/або накопичених збиткiв вiд знецiнення у разi їх наявностi.
Первiсна вартiсть основних засобiв включає витрати, безпосередньо пов'язанi з придбанням таких активiв. Витрати на поточний ремонт i техобслуговування вiдносяться на витрати поточного перiоду. Витрати на замiну великих вузлiв або компонентiв основних засобiв капiталiзуються за умови збiльшення первiсно очiкуваних економiчних вигiд вiд подальшого використання таких об’єктiв.
Амортизацiя розраховується протягом оцiночного строку корисного використання активу iз застосуванням прямолiнiйного методу.
Оцiнка строку корисного використання основних засобiв є предметом професiйного судження, яке базується на основi досвiду використання аналогiчних активiв.
Основнi засоби при введенi в експлуатацiю, якi мають первiсну вартiсть меншу за 6000 грн., вважаються не суттєвими, та визнаються у складi поточних витрат перiоду на вiдповiдних центрах облiку витрат.
Списання ранiше визнаних основних засобiв або їх значного компоненту з балансу вiдбувається при їх вибуттi або у випадку, якщо в майбутньому не очiкується отримання економiчних вигод вiд використання або вибуття даного активу. Дохiд або витрати вiд списання активу, що виникають в результатi (розрахованi як рiзниця мiж чистими надходженнями вiд вибуття i балансовою вартiстю активу), включаються в звiт про прибутки i збитки за той звiтний рiк, в якому актив був списаний.
Нематерiальнi активи
Нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизацiї та будь-яких накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi. Оцiнка нематерiальних активiв здiйснюється зi застосування моделi облiку по собiвартостi. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу. Строк корисного використання нематерiальних активiв затверджується розпорядженням керiвника Товариства.
Iнвестицiйна нерухомiсть
До iнвестицiйної нерухомостi Товариства вiдносить будiвлi, примiщення або частини будiвель, утримуванi з метою отримання орендних платежiв, а не для використання у наданнi послуг чи для адмiнiстративних цiлей або продажу в звичайному ходi дiяльностi. Якщо будiвлi включають одну частку, яка утримується з метою отримання орендної плати та другу частку для використання у процесi дiяльностi Товариства або для адмiнiстративних цiлей, в бухгалтерському облiку такi частини об'єкту нерухомостi оцiнюються та вiдображаються окремо, якщо вони можуть бути проданi окремо.
Iнвестицiйна нерухомiсть первiсно i в подальшому оцiнюється за собiвартiстю, включаючи витрати на операцiю. Оцiнка пiсля визнання здiйснюється на основi моделi собiвартостi.
Облiковi полiтики щодо непоточних активiв, утримуваних для продажу
Товариство класифiкує непоточний актив як утримуваний для продажу, якщо його балансова вартiсть буде в основному вiдшкодовуватися шляхом операцiї продажу, а не поточного використання. Непоточнi активи, утримуванi для продажу, оцiнюються i вiдображаються в бухгалтерському облiку за найменшою з двох величин: балансовою або справедливою вартiстю з вирахуванням витрат на операцiї, пов'язанi з продажем. Амортизацiя на такi активи не нараховується. Збиток вiд зменшення корисностi при первiсному чи подальшому списаннi активу до справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж визнається у звiтi про фiнансовi результати.
Оренда
Фiнансова оренда - це оренда, за якою передаються в основному всi ризики та винагороди, пов'язанi з правом власностi на актив. Товариство як орендатор на початку строку оренди визнає фiнансову оренду як активи та зобов'язання за сумами, що дорiвнюють справедливiй вартостi орендованого майна на початок оренди або (якщо вони меншi за справедливу вартiсть) за теперiшньою вартiстю мiнiмальних орендних платежiв. Мiнiмальнi оренднi платежi розподiляються мiж фiнансовими витратами та зменшенням непогашених зобов'язань. Фiнансовi витрати розподiляються на кожен перiод таким чином, щоб забезпечити сталу перiодичну ставку вiдсотка на залишок зобов'язань. Непередбаченi оренднi платежi вiдображаються як витрати в тих перiодах, у яких вони були понесенi. Полiтика нарахування амортизацiї на орендованi активи, що амортизуються, узгоджена iз стандартною полiтикою Товариства щодо подiбних активiв.
Оренда активiв, за якою ризики та винагороди, пов'язанi з правом власностi на актив, фактично залишаються у орендодавця, класифiкується як операцiйна оренда. Оренднi платежi за угодою про операцiйну оренду визнаються як витрати на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди. Дохiд вiд оренди за угодами про операцiйну оренду Товариство визнає на прямолiнiйнiй основi протягом строку оренди.
Запаси
До витрат на придбання запасiв вiдносяться витрати на придбання, транспортування, обробку та суми податкiв, що не вiдшкодовуються, та iншi витрати, безпосередньо пов’язанi з придбанням та доведення до стану придатного для використання.
Оцiнку вибуття запасiв у виробництво, продажу, iншому вибуттi здiйснювати по середньозваженiй вартостi одиницi запасiв, яка розраховується щомiсяця.
Для оцiнки собiвартостi використовується метод виробничої собiвартостi.
Щорiчно, перед складанням рiчної звiтностi запаси тестуються на знецiнення. Пiдставою для знецiнення товарно–матерiальних цiнностей є висновки iнвентаризацiйної комiсiї, а ознакою можливого знецiнення є нереалiзованiсть запасiв понад 12 мiсяцiв, погiршення якостi та морального старiння.
Витрати на позики
Витрати на позики, якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкованого активу капiталiзуються. Iншi витрати на позики вiдносяться до витрат перiоду. В якостi квалiфiкацiйного активу визнається актив, який потребує значного часу для доведення його до стану придатного до використання або для його продажу. Вже створенi активи, якi потребують модернiзацiї, реконструкцiї чи iншого полiпшення не визнаються квалiфiкацiйними активами.
Значним часом, з метою визначення квалiфiкацiйного активу, вважається перiод бiльше 6-ти мiсяцiв.
Податок на прибуток
Витрати з податку на прибуток являють собою суму витрат з поточного та вiдстроченого податкiв. Поточний податок визначається як сума податкiв на прибуток, що пiдлягають сплатi (вiдшкодуванню) щодо оподаткованого прибутку (збитку) за звiтнiй перiод. Поточнi витрати Товариства за податками розраховуються з використанням податкових ставок, чинних (або в основному чинних) на дату балансу.
Вiдкладений податок на прибуток розраховується на основi балансового методу. Вiдкладений податок на прибуток розраховується стосовно всiх тимчасових рiзниць, що виникають мiж податковою базою активiв та зобов’язань та їх балансовою величиною, вiдображеною у звiтностi.
Розрахунок вiдстрочених податкiв здiйснюється один раз на рiк – перед складанням рiчної фiнансової звiтностi.
Вiдкладенi податковi активи i зобов’язання оцiнюються з використанням ставок податку, якi, як очiкується, будуть застосовуватися до перiоду реалiзацiї активу чи погашення зобов’язання, а також визначаються на основi ставок податку передбачених податковим законодавством. При цьому, у випадках коли в майбутнiх перiодах податковим законодавством передбачаються декiлькох ставок податку на прибуток, вiдстрочений податок розраховується з використанням середньозваженої ставки податку, якi визначаються з 10-ти рiчного прогнозу застосування ставок оподаткування.
Вiдкладенi податковi активи та зобов’язання не дисконтуються.
Вiдкладений податок класифiкується як необоротний актив / довгостроковi зобов’язання. Вiдкладений податок визначається як витрати або дохiд в звiтi про сукупний дохiд, крiм випадкiв, коли вiн вiдноситься до статей, вiдображених безпосередньо в статтях власного капiталу. У таких випадках вiдстрочений податок також вiдображається в статтях власного капiталу.
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання пiдлягають взаємозалiку при наявностi повного юридичного права зарахувати поточнi податковi активи в рахунок поточних податкових зобов'язань, i якщо вони вiдносяться до податкiв на прибуток, накладеним тим самим податковим органом на той же суб'єкт господарювання.
Пов'язанi особи
Пов’язаними особами вважаються фiзичнi особи, якi здiйснюють контроль Товариства, мають суттєвий вплив на нього, є членами провiдного управлiнського персоналу. Товариство розкриває iнформацiю про операцiї з пов’язаними сторонами про характер вiдносин, а також про здiйсненi операцiї та залишки заборгованостi.
4. Змiни в облiковiй полiтицi
Для пiдготовки фiнансової звiтностi за МСФЗ за рiк, що закiнчився 31.12.2016р. та фiнансової звiтностi, в якiй представлена порiвняльна iнформацiя за попереднiй звiтний перiод, Товариство використовувало такi самi облiковi полiтики.

5. Оцiнки i судження, що використовуються при складаннi фiнансової звiтностi
При пiдготовцi фiнансової звiтностi Товариство здiйснює оцiнки та припущення, якi мають вплив на елементи фiнансової звiтностi, ґрунтуючись на МСФЗ та тлумаченнях, розроблених Комiтетом з тлумачень мiжнародної фiнансової звiтностi. Оцiнки та судження базуються на попередньому досвiдi та iнших факторах, що за iснуючих обставин вважаються обґрунтованими i за результатами яких приймаються судження щодо балансової вартостi активiв та зобов’язань. Хоча цi розрахунки базуються на наявнiй у керiвництва Товариства iнформацiї про поточнi подiї, фактичнi результати можуть зрештою вiдрiзнятися вiд цих розрахункiв. Областi, де такi судження є особливо важливими, областi, що характеризуються високим рiвнем складностi, та областi, в яких припущення й розрахунки мають велике значення для пiдготовки фiнансової звiтностi за МСФЗ, наведенi нижче.
Найбiльш суттєвi попереднi оцiнки та припущення стосуються визначення строку корисного використання основних засобiв, забезпечення майбутнiх витрат, знецiнення активiв та дисконтування майбутнiх грошових потокiв.
Цi оцiнки перiодично переглядаються, i, у випадку необхiдностi коригувань, такi коригування вiдображаються у складi прибуткiв та збиткiв за перiод, коли про них стає вiдомо.
Фiнансова звiтнiсть Товариства пiдготовлена виходячи з припущення безперервностi дiяльностi, вiдповiдно до якого реалiзацiя активiв i погашення зобов’язань вiдбувається в ходi звичайної дiяльностi. Фiнансова звiтнiсть не включає коригування, якi необхiдно було б провести в тому випадку, якби Товариство не могло продовжити подальше здiйснення фiнансово-господарської дiяльностi вiдповiдно до принципiв безперервностi дiяльностi.
Якщо немає МСФЗ, який конкретно застосовується до операцiї, iншої подiї або умови, керiвництво Товариства застосовує судження пiд час розроблення та застосування облiкової полiтики, щоб iнформацiя була доречною для потреб користувачiв для прийняття економiчних рiшень та достовiрною.
Справедлива вартiсть iнвестицiй, що активно обертаються на органiзованих фiнансових ринках, розраховується на основi поточної ринкової вартостi на момент закриття торгiв на звiтну дату. В iнших випадках оцiнка справедливої вартостi ґрунтується на судженнях щодо передбачуваних майбутнiх грошових потокiв, iснуючої економiчної ситуацiї, ризикiв, властивих рiзним фiнансовим iнструментам, та iнших факторiв з врахуванням вимог МСФЗ 13 «Оцiнка справедливої вартостi».
6. Розкриття iнформацiї, що пiдтверджує статтi, поданi у фiнансових звiтах
Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг)
тис.грн.
Показник 2016 рiк 2015 рiк
Дохiд вiд реалiзацiї послуг з оренди 63 550 15 876
Дохiд вiд реалiзацiї iнших послуг 1 353 215
Дохiд вiд реалiзацiї запасiв 259 547
Разом: 65 162 16 638
Собiвартiсть реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг)
тис.грн.
Показник 2016 рiк 2015 рiк
Матерiальнi витрати 455 601
Витрати на персонал 285 241
Амортизацiя 4 443 4 486
Iншi витрати 34 498 5 172
Разом: 39 681 10 500
Iншi операцiйнi доходи
тис.грн.
Показник 2016 рiк 2015 рiк
Дохiд вiд реалiзацiї iнших оборотних активiв 47 529 -
Iншi операцiйнi доходи 437 -
Разом: 47 966 -
Iншi доходи
тис.грн.
Показник 2016 рiк 2015 рiк
Дохiд вiд неоперацiйнi курсових рiзниць 20 288 -
Доходи вiд отриманих вiдсоткiв - 494
Разом: 20 288 494
Адмiнiстративнi витрати
тис.грн.
Показник 2016 рiк 2015 рiк
Витрати на персонал 185 142
Утримання основних засобiв та амортизацiя 403 13
Податки та обов’язковi виплати 719 162
Iншi витрати 304 84
Разом: 1 611 401
Iншi операцiйнi витрати
тис.грн.
Показник 2016 рiк 2015 рiк
Собiвартiсть реалiзованих активiв 44 246 -
Втрати вiд купiвлi-продажу iноземної валюти - 280
Визнанi штрафи, пенi та неустойки - 5
Витрати вiд операцiйних курсових рiзниць - 57 581
Iншi витрати 30 34
Разом: 44 276 57 900
Iншi витрати
тис.грн.
Показник 2016 рiк 2015 рiк
Неоперацiйнi курсовi рiзницi 67 883 65 101
Разом: 67 883 65 101
Вiдстроченi податковi активи та зобов'язання у Товариства за 2016 рiк вiдсутнi.
Основнi засоби, iнвестицiйна нерухомiсть та нематерiальнi активи
Змiни в основних засобах, iнвестицiйнiй нерухомостi та нематерiальних активах були наступними:
тис.грн.
Показники Iнвестицiйна нерухомiсть Земельнi дiлянки Будинки та споруди Машини та обладнання Iнструменти, прилади та iнвентар Iншi основнi засоби Нематерiальнi активи Всього
Первiсна вартiсть
на 31.12.2015р. 77 758 753 16 131 1 003 58 30 26 95 759
Надходження за 2016 рiк 0 224 51552 552 0 0 0 52 328
Вибуття за 2016 рiк 0 53377 212 0 0 1 53 590
На 31.12.2016р. 77 758 977 14 306 1 343 58 30 25 94 497

Нарахований знос
на 31.12.2015р. 12 811 0 1 489 663 37 6 26 15 032
Нарахування за 2016 рiк 3 839 384 177 13 2 4 415
Вибуття за 2016 рiк 8 1 9
На 31.12.2016р. 16 650 0 1 873 832 50 8 25 19 438

Залишкова вартiсть
На 31.12.2015 року 64 947 753 14 642 340 21 24 0 80 727
На 31.12.2016 року 61 108 977 12 433 511 8 22 0 75 059
Запаси
тис. грн.
Показник на 31.12.2015 на 31.12.2016
Будiвельнi матерiали 6 5
Iншi матерiали 4 71
Разом: 10 76
Торгова та iнша дебiторська поточна заборгованiсть
тис. грн.
Показник дебiторської заборгованостi по: на 31.12.2015 на 31.12.2016
Дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги 541 66 648
Дебiторська заборгованiсть в розрахунках за виданими авансами 12399 9 358
Дебiторська заборгованiсть в розрахунках з бюджетом 13 838 1 777
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 34 1 363
Разом: 26 812 79 146
На основi розрахункiв очiкуваних грошових потокiв, дат формування заборгованостi, аналiзу подальших надходжень та тенденцiй платежiв Керiвництво Товариства не вбачає за необхiдне визнавати резерв пiд знецiнення дебiторської заборгованостi станом на 31.12.2016 року, та вважає що її балансова вартiсть дорiвнює справедливiй вартостi.
На 31 грудня 2016 року торгова дебiторська заборгованiсть за товари роботи послуги включає:
тис.грн.
Показник на 31.12.2015 на 31.12.2016
За вартiсть реалiзованого нерухомого майна - 54 751
Орендна плата та комунальнi платежi, iншi послуги 541 11 897
Разом: 541 66 648

Дебiторська заборгованiсть за виданими авансами станом на 31 грудня включає:
тис.грн.
Показник на 31.12.2015 на 31.12.2016
Аванси за електроенергiю, газ, тепло 115 836
Аванси за будiвельнi роботи 10 042 8 106
Аванси за проектну документацiю 176
Аванси за оренду 3 324
Аванси за товари, роботи, послуги 1 258 416
Разом: 12 399 9 358
Грошовi кошти та їх еквiваленти
тис. грн.
Показник на 31.12.2015 на 31.12.2016
Грошовi кошти на поточних рахунках у нацiональнiй валютi 4 097 7 423
Грошовi кошти на поточних рахунках у iноземнiй валютi - -
Разом: 4 097 7 423
Зареєстрований статутний капiтал
Станом на 31.12.2015 року та 31.12.2016 року зареєстрований статутний капiтал 1 625 000,00 грн., складається з 232 200 шт. простих iменних акцiй номiнальною вартiстю 7,00 грн. Неоплаченої частини статутного капiталу немає.
Кiлькiсть акцiй в продовж 2016 року не змiнювалась, цi акцiї не викупалися та не вилучалися.
Акцiонерами Товариства є 2 юридичних i 286 фiзичних осiб. Перелiк акцiонерiв, якi володiють пакетом акцiй, номiнальна вартiсть якого складає 10 та бiльше вiдсоткiв статутного капiталу наведений нижче:
Акцiонери на 31.12.2015 на 31.12.2016
ПРИВАТНА КОМПАНIЯ З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "Джi.Ай.КОМПАНI ЛАЙН СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТ ЛIМIТЕД" (Кiпр) 93,9436 %
Торгiвельна та iнша поточна кредиторська заборгованiсть
тис. грн.
Поточнi зобов’язання по: на 31.12.2015 на 31.12.2016
Поточна заборгованiсть по довгострокових зобов’язаннях 56 030 73 254
Розрахункам з вiтчизняними постачальниками, замовниками 2 982 28 767
Розрахункам з iноземними постачальниками, замовниками - 549
Розрахункам з бюджетом 27 9
Розрахункам по оплатi працi 15 24
Одержаним авансам в нацiональнiй валютi 5 889 4 955
Iншi поточнi зобов’язання 8 082 7 397
Разом: 73 025 114 955
У 2016 роцi судовi спори з фiскальною службою вiдсутнi.
Станом на 31 грудня кредиторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги включає:
тис.грн.
Показник на 31.12.2015 на 31.12.2016
Заборгованiсть за товари, роботи, послуги 975 931
Заборгованiсть за будiвельнi роботи - 371
Заборгованiсть за послуги оренди 2 007 28 014
Разом: 2 982 29 316
Станом на 31 грудня поточнi зобов'язання перед бюджетом та з позабюджетних платежiв включають:
тис.грн.
Показник на 31.12.2015 на 31.12.2016
Податок на землю - -
ПДВ 22
Податок з доходiв фiзичних осiб 3 5
Iнщi податки 2 4
Разом: 27 9
Iншi поточнi зобов’язання
тис. грн.
Показник заборгованостi по: на 31.12.2015 на 31.12.2016
Розрахункам з пiдзвiтними особами - -
Розрахункам з iншими кредиторами 1 -
Розрахункам з учасниками 1 1
По нарахованим вiдсоткам банкiв - -
Поворотнiй фiнансовiй допомозi 8 080 7 396
Разом: 8 082 7 396
Нерозподiлений прибуток
В 2016 роцi Товариством вiдображенi наступнi змiни стосовно нерозподiленого прибутку:
Показники Сума, тис.грн.
Непокритий збиток станом на 31.12.2015 року -264 038
Виправлення помилок минулих рокiв, в т.ч.: 0
Скоригованний непокритий збиток станом на 31.12.2015 року -264 038
Збиток за 2016 рiк -29 775
Непокритий збиток станом на 31.12.2016 року -293 813
7. Вплив iнфляцiї на монетарнi статтi
Коригування статей фiнансової звiтностi на iндекс iнфляцiї вiдповiдно до МСБО 29 «Фiнансова звiтнiсть в умовах гiперiнфляцiї» у звiтному роцi не проведено.
8. Розкриття iншої iнформацiї
Умовнi зобов'язання
Судовi позови
Проти Товариства клiєнтами чи постачальними судовi позови не подавалися, тому резерви у фiнансовiй звiтностi не створювалися.
Оподаткування
Внаслiдок наявностi в українському податковому законодавствi положень, якi дозволяють бiльш нiж один варiант тлумачення, а також через практику, що склалася в нестабiльному економiчному середовищi, за якої податковi органи довiльно тлумачать аспекти економiчної дiяльностi, у разi, якщо податковi ограни пiддадуть сумнiву певне тлумачення, засноване на оцiнцi керiвництва економiчної дiяльностi Товариства, ймовiрно, що Товариство змушене буде сплатити додатковi податки, штрафи та пенi. Така невизначенiсть може вплинути на вартiсть фiнансових iнструментiв, втрати та резерви пiд знецiнення, а також на ринковий рiвень цiн на угоди. Дана фiнансова звiтнiсть не включає нiяких коригувань, якi б могли мати мiсце в результатi такої невизначеностi. На думку керiвництва, Товариство сплатило усi податки, тому фiнансова звiтнiсть не мiстить резервiв пiд податковi збитки. Податковi звiти можуть переглядатися вiдповiдними податковими органами протягом трьох рокiв.
Ступiнь повернення дебiторської заборгованостi та iнших фiнансових активiв
Внаслiдок ситуацiї, яка склалась в економiцi України, а також як результат економiчної нестабiльностi, що склалась на дату балансу, iснує ймовiрнiсть того, що активи не зможуть бути реалiзованi за їхньою балансовою вартiстю в ходi звичайної дiяльностi Товариства.
Ступiнь повернення цих активiв у значнiй мiрi залежить вiд ефективностi заходiв, якi знаходяться поза зоною контролю Товариства. Ступiнь повернення дебiторської заборгованостi Товариству визначається на пiдставi обставин та iнформацiї, якi наявнi на дату балансу. На думку керiвництва Товариства, додатковий резерв пiд фiнансовi активи на сьогоднiшнiй день не потрiбен, виходячи з наявних обставин та iнформацiї.
Розкриття iнформацiї щодо пов’язаних осiб
Для складання цiєї фiнансової звiтностi, до пов’язаних сторiн, як зазначено в МСБО 24 “Розкриття iнформацiї про зв’язанi сторони”, належать:
- пiдприємства, якi прямо або опосередковано контролюють або перебувають пiд контролем, або ж перебувають пiд спiльним контролем разом з Товариством;
- асоцiйованi компанiї;
- спiльнi пiдприємства, у яких Товариство є контролюючим учасником;
- члени провiдного управлiнського персоналу Товариства;
- близькi родичi особи, зазначеної вище;
- компанiї, що контролюють Товариства, або здiйснюють суттєвий вплив, або мають суттєвий вiдсоток голосiв у Товариствi;
- програми виплат по закiнченнi трудової дiяльностi працiвникiв Товариства або будь-якого iншого суб'єкта господарювання, який є пов'язаною стороною Товариства.
Пiд час розгляду кожного випадку вiдносин, що можуть бути вiдносинами мiж зв’язаними сторонами, увага придiляється сутi цих вiдносин, а не лише їх юридичнiй формi.
Серед господарських операцiй з пов’язаною особою ПРИВАТНА КОМПАНIЯ З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "Джi.Ай.КОМПАНI ЛАЙН СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТ ЛIМIТЕД" (Кiпр) дiє договiр оренди нежитлових примiщень.
Станом на 31.12.2016 року у звiтностi наявна кредиторська заборгованiсть перед ПРИВАТНОЮ КОМПАНIЄЮ З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ "Джi.Ай.КОМПАНI ЛАЙН СИСТЕМ МЕНЕДЖМЕНТ ЛIМIТЕД"по договору №01/0915-К-О вiд 01.09.2015р. оренди примiщення в сумi 20 тис. дол. США, що еквiвалентно 549 тис.грн.

Фактори ризику, цiлi та полiтика управлiння ризиками
Керiвництво Товариства визнає, що дiяльнiсть Товариства пов’язана з ризиками i вартiсть чистих активiв у нестабiльному ринковому середовищi може суттєво змiнитись унаслiдок впливу суб’єктивних та об’єктивних чинникiв, вiрогiднiсть i напрямок впливу яких заздалегiдь точно передбачити неможливо. До таких ризикiв вiднесено кредитний ризик, ринковий ризик та ризик лiквiдностi. Ринковий ризик включає валютний ризик, вiдсотковий ризик та iнший цiновий ризик. Управлiння ризиками керiвництвом Товариства здiйснюється на основi розумiння причин виникнення ризику, кiлькiсної оцiнки його можливого впливу на вартiсть чистих активiв та застосування iнструментарiю щодо його пом’якшення.
Фактори ризику стосовно фiнансово-господарського стану:
- собiвартiсть - ризик зростання витрат на утримання об’єктiв оренди у належному станi, пiдвищення тарифiв на витратнi та будiвельнi матерiали, що може призвести до зниження доходу. Пiдвищення тарифiв на послуги природних монополiй: рiст цiн на природний газ, на електроенергiю, рiст цiн на сировину є практично непрогнозованими.
- старiння основних фондiв i зменшення виробничих потужностей. Ступiнь фiзичного зносу основних засобiв складає 70 %, що є стримуючим фактором у застосуваннi новiтнiх технологiй та пiдвищеннi якостi послуг, якi надаються Товариством. Мiнiмiзувати цей ризик можна шляхом постiйних поточних та капiтальних ремонтiв, а також придбанням нових основних фондiв.
- Товариство може пiддатися негативному впливу змiн ринкових цiн на послуги;
- нестабiльна полiтична та законодавча ситуацiя негативно впливають на фiнансовi результати пiдприємств;
- загальний стан економiки, що не сприяє збiльшенню рiвня споживання послуг.
Функцiя управлiння ризиками Товариства здiйснюється вiдносно фiнансових, операцiйних та юридичних ризикiв. Головною метою управлiння фiнансовими ризиками є визначення лiмiтiв ризику та подальше забезпечення дотримання встановлених лiмiтiв. Управлiння операцiйним та юридичним ризиками має забезпечити належне функцiонування внутрiшньої полiтики та процедур Товариства в цiлях мiнiмiзацiї даних ризикiв.
Кредитний ризик – ризик того, що одна сторона контракту про фiнансовий iнструмент не зможе виконати зобов’язання i це буде причиною виникнення фiнансового збитку iншої сторони. Кредитний ризик притаманний таким фiнансовим iнструментам, як поточнi та депозитнi рахунки в банках, облiгацiї та дебiторська заборгованiсть.
Основним методом оцiнки кредитних ризикiв керiвництвом Товариства є оцiнка кредитоспроможностi контрагентiв, для чого використовуються кредитнi рейтинги та будь-яка iнша доступна iнформацiя щодо їх спроможностi виконувати борговi зобов’язання. Товариство використовує наступнi методи управлiння кредитними ризиками:
- лiмiти щодо боргових зобов’язань за класами фiнансових iнструментiв;
- лiмiти щодо боргових зобов’язань перед одним контрагентом (або асоцiйованою групою);
- лiмiти щодо вкладень у фiнансовi iнструменти в розрiзi кредитних рейтингiв за Нацiональною рейтинговою шкалою;
- лiмiти щодо розмiщення депозитiв у банках з рiзними рейтингами та випадки дефолту та неповернення депозитiв протягом останнiх п’яти рокiв.
Валютний ризик – це ризик того, що справедлива вартiсть або майбутнi грошовi потоки вiд фiнансового iнструменту коливатимуться внаслiдок змiн валютних курсiв.
Для мiнiмiзацiї та контролю за валютними ризиками Товариство контролює частку активiв, номiнованих в iноземнiй валютi, у загальному обсягу активiв. Оцiнка валютних ризикiв здiйснюється на основi аналiзу чутливостi.
Вiдсотковий ризик – це ризик того, що справедлива вартiсть або майбутнi грошовi потоки вiд фiнансового iнструмента коливатимуться внаслiдок змiн ринкових вiдсоткових ставок. Керiвництво Товариства усвiдомлює, що вiдсотковi ставки можуть змiнюватись i це впливатиме як на доходи Товариства, так i на справедливу вартiсть чистих активiв.
Усвiдомлюючи значнi ризики, пов’язанi з коливаннями вiдсоткових ставок у високоiнфляцiйному середовищi, яке є властивим для фiнансової системи України, керiвництво Товариства здiйснює монiторинг вiдсоткових ризикiв та контролює їх максимально припустимий розмiр. Монiторинг вiдсоткових ризикiв здiйснюється шляхом оцiнки впливу можливих змiн вiдсоткових ставок на вартiсть вiдсоткових фiнансових iнструментiв.
Ризик лiквiдностi – ризик того, що Товариство матиме труднощi при виконаннi зобов’язань, пов’язаних iз фiнансовими зобов’язаннями, що погашаються шляхом поставки грошових коштiв або iншого фiнансового активу.
Товариство здiйснює контроль лiквiдностi шляхом планування поточної лiквiдностi. Товариство аналiзує термiни платежiв, якi пов'язанi з дебiторською заборгованiстю та iншими фiнансовими активами, зобов’язаннями, а також прогнознi потоки грошових коштiв вiд операцiйної дiяльностi.
Управлiння капiталом
Товариство здiйснює управлiння капiталом з метою досягнення наступних цiлей:
- зберегти спроможнiсть Товариства продовжувати свою дiяльнiсть так, щоб воно i надалi забезпечувало дохiд для учасникiв Товариства та виплати iншим зацiкавленим сторонам;
- забезпечити належний прибуток учасникам товариства завдяки встановленню цiн на послуги Товариства, що вiдповiдають рiвню ризику.
Керiвництво Товариства здiйснює огляд структури капiталу на щорiчнiй основi. При цьому керiвництво аналiзує вартiсть капiталу та притаманнi його складовим ризики. На основi отриманих висновкiв Товариство здiйснює регулювання капiталу шляхом залучення додаткового капiталу або фiнансування, а також погашення iснуючих позик.
Розрахункова вартiсть чистих активiв Товариства на кiнець звiтного перiоду складає -292 188 тис. грн. Розрахункова вартiсть чистих активiв менша статутного капiталу, що не вiдповiдає вимогам ст.155 п.3 Цивiльного кодексу України та мiнiмальному розмiру статутного капiталу.
Подiї пiсля дати Балансу
Товариство у звiтному перiодi та пiсля дати балансу виплату чи оголошення дивiдендiв не здiйснювало, оскiльки фiнансовим результатом є збиток.
Подiй пiсля дати складання фiнансової звiтностi, якi би в значнiй мiрi вплинули на фiнансовий стан Товариства та потребували їх оцiнки чи розкриття у фiнансовiй звiтностi не вiдбулось.
Пiдписано та затверджено до випуску вiд iменi ПАТ «Унiвермаг «Луцьк».