|
Дата розміщення: 28.04.2014
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
ТОВ "НIКА-АУДИТ" |
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
24647491 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
Україна, м.Донецьк, 83015, вул. Артема, 145 а |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
№1715 вiд 26.01.2001, 28.04.2014 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
1715, А, 98, 04.11.2015 |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
Найменування аудиторської фiрми:
Аудиторська фiрма в формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю «Нiка-аудит»
Код за ЄДРПОУ 24647491
Мiсцезнаходження аудиторської фiрми, аудитора:
83005, Донецька обл., мiсто Донецьк, ВУЛИЦЯ КУПРIНА, будинок 60/127
Номер та дата видачi свiдоцтва про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв виданого Аудиторською палатою України:
свiдоцтво №1715 видане рiшенням Аудиторської палати України вiд 26.01.2001 року №98 дiйсне до 04.11.2015 року.
Реєстрацiйний номер, серiя та номер, дата видачi та строк дiї свiдоцтва про внесення до реєстру аудиторських фiрм, якi можуть проводити аудиторськi перевiрки професiйних учасникiв ринку цiнних паперiв**
свiдоцтво №1715 видане рiшенням Аудиторської палати України вiд 26.01.2001 року №98 дiйсне до 04.11.2015 року.
Звiтний перiод, за який проведений аудит фiнансової звiтностi
З 01.01.2013 по 31.12.2013
Думка аудитора:
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(звiт незалежного аудитора)
щодо фiнансової звiтностi
ПУБЛIЧНОГО АКЦIРНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
«УНIВЕРМАГ «ЛУЦЬК»
за 2013 рiк
м. Донецьк
2014 рiк
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
1. АДРЕСАТ
Аудиторський звiт призначається для власникiв цiнних паперiв та керiвництва ПАТ «УНIВЕРМАГ «ЛУЦЬК» фiнансовий звiт якого перевiряється.
2. ВСТУПНИЙ ПАРАГРАФ
2.1. ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО ПАТ «УНIВЕРМАГ «ЛУЦЬК» »
Повне найменування: Публiчне акцiонерне товариство «УНIВЕРМАГ «ЛУЦЬК» (ПАТ «УНIВЕРМАГ «ЛУЦЬК», (надалi Товариство, пiдприємство)
Код ЄДРПОУ 001557325
Мiсцезнаходження 43025, Волинська область, м.Луцьк, вул. Волi,1
Товариство засноване в 1964 роцi, а з 1990 року Товариство стає акцiонерним товариством закритого типу «Унiвермаг «Луцьк». Вiдповiдно до рiшення Позачергових загальних зборiв акцiонерiв ЗАТ «Унiвермаг «Луцьк» вiд 20.12.2012 року Товариство перейменоване у Публiчне акцiонерне товариство «Унiвермаг «Луцьк».
ПАТ «Унiвермаг «Луцьк» зареєстроване 15.11.1990 р., про що видано Свiдоцтво про державну реєстрацiю Виконавчим комiтетом Луцької мiської ради Волинської областi серiя А00 за № 391499, номер запису про включення до ЄДР 1 198 120 0000 001424.
2.2. ОПИС АУДИТОРСЬКОЇ ПЕРЕВIРКИ.
Аудиторська перевiрка була здiйсненна згiдно вимог Мiжнародних стандартiв контролю якостi, аудиту, огляду, iншого надання впевненостi та супутнiх послуг (надалi МСА) та «Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)», затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 р. № 1360.
Згiдно договору № 8 вiд 04.03.2014 р. Аудиторська фiрма у формi ТОВ «Нiка-Аудит» провела аудит повного пакету фiнансової звiтностi ПАТ «УНIВЕРМАГ «ЛУЦЬК», який складається iз звiту про фiнансовий стан (балансу) станом на 31 грудня 2013 року та вiдповiдних звiтiв про фiнансовi результати, рух грошових коштiв та власний капiтал за рiк, який закiнчився цiєю датою, а також з Примiток – стислого викладу основних принципiв облiкової полiтики та пояснюючої iнформацiї щодо цiєї фiнансової звiтностi (надалi разом – « фiнансова звiтнiсть»). Фiнансова звiтнiсть є першою звiтнiстю складеною Товариством вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (МСФЗ).
2.3. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу за фiнансову звiтнiсть
Управлiнський персонал несе вiдповiдальнiсть за складання фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ. Управлiнський персонал також несе вiдповiдальнiсть за такий внутрiшнiй контроль, який вiн визначає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки.
2.4. Вiдповiдальнiсть аудитора
Нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, включаючи оцiнку ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються складання та достовiрностi подання суб’єктом господарювання фiнансового звiту з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб’єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаних облiкових полiтик, прийнятнiсть облiкових оцiнок, виконаних управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
2.6. Аудиторська думка
Фiнансова звiтнiсть за рiк, що закiнчився 31 грудня 2013 року була пiдготовлена у рамках переходу Товариства на звiтування вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi та є попередньою.
Товариство пiдготувало фiнансову звiтнiсть станом на 31.12.2013р. у вiдповiдностi з МСФЗ.
На думку аудитора, фiнансова звiтнiсть за рiк, що закiнчився 31 грудня 2013 року, складена в усiх суттєвих аспектах, вiдповiдно до концептуальної основи спецiального призначення, та ґрунтується на застосуваннi положень МСФЗ.
В ходi перевiрки Аудитор не отримав свiдоцтв щодо iснування загрози безперервностi дiяльностi Товариства.
Згiдно з МСА №700 «Формування думки та надання звiту щодо фiнансової звiтностi», МСА №705 «Модифiкацiї думки у звiтi незалежного аудитора», МСА 706 «Пояснювальнi параграфи та параграфи з iнших питань у звiтi незалежного аудитора», аудитором висловлена умовно-позитивна думка щодо пакету фiнансових звiтiв, в зв’язку з чим аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) модифiковано належним чином.
2.6.1. ПIДСТАВА ДЛЯ ВИСЛОВЛЮВАННЯ УМОВНО-ПОЗИТИВНОЇ ДУМКИ:
Пiд час виконання аудиторської перевiрки iснували деякi обмеження обсягу роботи аудитора, а саме:
Аудитор не змiг спостерiгати за iнвентаризацiєю наявних основних засобiв, запасiв, iнших оборотних i необоротних активiв, а також зобов’язань, оскiльки ця дата передувала нашому призначенню аудиторами. Проте, ми виконали альтернативнi процедури для отримання достатнiх та вiдповiдних аудиторських доказiв щодо кiлькостi основних засобiв. Ми вважаємо, що можуть iснувати несуттєвi вiдхилення в кiлькостi основних засобiв.
У зв'язку з тим, що за умовами договору не було передбачено проведення заглибленого аналiзу якостi ведення податкового облiку, аудитори не виключають, що подальшою податковою перевiркою можуть бути виявленi викривлення.
На думку аудитора, попередня фiнансова звiтнiсть за рiк, що закiнчився 31 грудня 2013 року, за винятком обмежень, згаданих у цьому висновку, складена в усiх суттєвих аспектах, вiдповiдно до принципiв облiкової полiтики, включаючи припущення управлiнського персоналу щодо стандартiв та тлумачень.
Фiнансова звiтнiсть складена на основi дiйсних облiкових даних, трансформованих за вимогами МСФЗ.
Пояснювальний параграф та обмеження щодо використання
Цей аудиторський висновок (звiт незалежного аудитора) може бути представлено вiдповiдним органам Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку.
Звiт щодо вимог iнших законодавчих i нормативних актiв
Цей роздiл аудиторського висновку пiдготовлено вiдповiдно до «Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики)», затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 р. № 1360
1. Опис важливих аспектiв облiкової полiтики
1.1. Основа пiдготовки фiнансової звiтностi.
Товариство приймає нацiональнi стандарти фiнансової звiтностi в якостi основи для ведення облiку та пiдготовки своєї фiнансової звiтностi. Дату переходу на звiтнiсть за МСФЗ обрано 01.01.2012р. Надалi фiнансову звiтнiсть за 2012 та 2013роки було трансформовано у вiдповiдностi з мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi (МСФЗ). Валютою облiку i звiтностi для цiлей пiдготовки фiнансової звiтностi є нацiональна валюта України гривна.
Фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена на основi принципу безперервностi дiяльностi, що передбачає здатнiсть пiдприємства реалiзовувати свої активи i виконувати свої зобов'язання в ходi звичайної дiяльностi.
Управлiнський персонал вважає, що пiдприємство має в своєму розпорядженнi ресурси, достатнi для забезпечення безперервностi дiяльностi в найближчому майбутньому. На думку управлiнського персоналу, Товариство прийняло усi необхiднi заходи для пiдтримки стабiльностi та забезпечення подальшого росту об’ємiв операцiй в iснуючих обставинах. З цих причин управлiнський персонал продовжує застосовувати положення про безперервнiсть дiяльностi при пiдготовцi фiнансової звiтностi. Аудиторами не виявлено пiдстав для того, щоб ставити пiд сумнiв можливiсть безперервного функцiонування пiдприємства як суб’єкта господарювання.
1.2. Основнi положення облiкової полiтики
Облiкова полiтика пiдприємства викладена в наказi керiвника й залишалася незмiнною протягом 2013 року.
Згiдно встановленої облiкової полiтики основнi засоби оцiнюються за первiсною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та втрат вiд зменшення корисностi. Амортизацiя основних засобiв здiйснюється прямолiнiйним методом для списання вартостi кожного активу до рiвня лiквiдацiйної вартостi протягом термiну його виростання.
Якщо нерухомiсть (земля чи будiвля, або частина будiвлi, або їх поєднання), утримується (на правах власностi чи згiдно з угодою про фiнансову оренду) з метою отримання орендних платежiв або збiльшення вартостi капiталу чи для досягнення обох цiлей, а не для використання у виробництвi чи при постачаннi товарiв, при наданнi послуг чи для адмiнiстративних цiлей вона облiковуються вiдповiдно до МСБО 40 «Iнвестицiйна нерухомiсть» як iнвестицiйна нерухомiсть.
Запаси облiковуються за первiсною вартiстю або чистою вартiстю реалiзацiї, залежно вiд того яка з цих сум менша. Для оцiнки вибуття запасiв використовується метод ФIФО.
Дебiторська заборгованiсть вiдображається в балансi за чистою вартiстю реалiзацiї. Резерв сумнiвних боргiв нараховується методом аналiзу платоспроможностi окремих дебiторiв.
Поточнi зобов’язання оцiнюються в сумi погашення.
Вiдстрочений податок на прибуток розраховується методом зобов’язань стосовно всiх тимчасових рiзниць мiж податковою базою активiв та пасивiв i їх балансовою вартiстю .
При складаннi фiнансової звiтностi пiдприємством створюється забезпечення (резерв) на виплату вiдпусток.
Дохiд вiд операцiйної оренди, визнається та вiдображаються в Звiтi про фiнансовi результати (Звiтi про сукупний дохiд) рiвномiрно протягом строку оренди в незалежностi вiд графiку оплати. Витрати, якi формують собiвартiсть послуг, в фiнансовiй звiтностi визнаються одночасно з визнанням доходiв. Дохiд, пов'язаний з наданням iнших послуг, визнається, виходячи зi ступеня завершеностi операцiї з надання послуг на дату балансу та вiдображається в бухгалтерському облiку в перiодi пiдписання акту прийому-передачi наданих послуг.
В статтi «Адмiнiстративнi витрати», вiдображаються витрати пов’язанi з управлiнням та обслуговуванням Товариства.
В статтi «Витрати на збут» вiдображаються витрати пiдроздiлiв, якi займаються збутом, витрати на рекламу, тощо.
В складi iнших операцiйних витрат вiдображаються витрати на сумнiвнi та борги, штрафи контролюючих органiв та постачальникiв тощо.
2. Пояснювальна iнформацiя до статей фiнансової звiтностi
Станом на 31.12.2013 року загальна сума активiв ПАТ «УНIВЕРМАГ «ЛУЦЬК» складає 100323 тис. грн.
2.1. Основнi засоби.
В складi основних засобiв враховуються не введений в експлуатацiю на дату балансу об’єкт нерухомостi, який знаходиться в м. Луцьк, офiсне обладнання для автоматичної обробки iнформацiї та меблi.
2.2. Iнвестицiйна нерухомiсть
Основним джерелом доходiв Товариства є дохiд в виглядi орендної плати та iншi доходи. Будiвля Унiвермаг майже 100% площi, яка належить Товариству на правi власностi, передано в оренду. Будiвля разом з iнженерними мережами та комунiкацiями вiднесена до складу iнвестицiйної нерухомостi.
2.3. Дебiторська заборгованiсть за послуги
Чиста реалiзацiйна вартiсть дебiторської заборгованостi складає тис. грн. та є заборгованiстю за оренду та комунальнi послуги, якi надаються вiдповiдними спецiалiзованими пiдприємствами i вiдшкодовуються орендарями орендодавцю. Вся дебiторська заборгованiсть є поточною, належить до сплати.
2.4. Власний капiтал
Власний капiтал пiдприємства складається iз статутного капiталу у розмiрi 1625 тис. грн., та нерозподiленого збитку в сумi 15182 тис. грн.
Станом на 01.01.2013 р. статутний капiтал пiдприємства сформований повнiстю. Вiн складається з 232200 простих акцiй номiналом 7 грн.
2.5. Поточна кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги
Довгостроковi зобов’язання у пiдприємства складають 99849 тис.грн . У складi довгостроково зобов’язання заходиться позика, яка надана нерезидентом пiд вiдсотки i належить поверненню в 2020 роцi. Поточнi зобов’язання складаються з заборгованостi за товари, послуги в сумi 1919 тис. грн. та заборгованiсть перед бюджетом в сумi 12 тис.грн . Iнша поточна заборгованiсть мiстить заборгованiсть по процентами за позику, та iншу.
2.6. Доходи та витрати, обсяг чистого прибутку.
Доходи та витрати вiдображенi в фiнансовiй звiтностi в вiдповiдностi з вимогами МСФЗ.
Витрати з податку на прибуток включають поточний податок на прибуток та вiдстроченi податки, якi виникають внаслiдок тимчасових рiзниць мiж оцiнками для цiлей бухгалтерського та податкового облiку таких статей звiтностi як основнi засоби та забезпечення (резерв вiдпусток).
Показники окремих форм звiтностi узгоджуються мiж собою.
3. ВАРТIСТЬ ЧИСТИХ АКТИВIВ ТОВАРИСТВА
Вартiсть чистих активiв ПАТ «УНIВЕРМАГ «ЛУЦЬК», розрахована вiдповiдно до "Методичних рекомендацiй щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерних товариств", затверджених рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 17.11.2004 р. N485, вiдповiдає вимогам третьої частини ст.155 Цивiльного кодексу України вiд 16.01.2003 року № 435 –IV. - рiзниця мiж розрахунковою вартiстю чистих активiв i статутним капiталом на кiнець звiтного перiоду ( -13557тис. грн.) значно нижче нiж статутний капiтал (1625 тис.грн).
Згiдно вимогам статтi 144 п.4 Цивiльного кодексу України, товариство зобов'язане оголосити про збiльшення свого статутного капiталу i зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту в установленому порядку, якщо учасники не приймуть рiшення про внесення додаткових вкладiв. Якщо вартiсть чистих активiв товариства стає меншою вiд визначеного законом мiнiмального розмiру статутного капiталу, товариство пiдлягає лiквiдацiї.
Пiдприємство не має достатньо власних коштiв для погашення поточних зобов’язань.
4. НАЯВНIСТЬ СУТТЄВИХ НЕВIДПОВIДНОСТЕЙ МIЖ ФIНАНСОВОЮ ЗВIТНIСТЮ , ЩО ПIДЛЯГАЛА АУДИТУ ТА IНШОЮ IНФОРМАЦIЄЮ, ЩО РОЗКРИВАЄТЬСЯ ЕМIТЕНТОМ ЦIННИХ ПАПЕРIВ ТА ПОДАЄТЬСЯ ДО КОМIСIЇ РАЗОМ З ФIНАНСОВОЮ ЗВIТНIСТЮ.
Аудитор не визначив суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю згiдно МСА №720 «Вiдповiдальнiсть аудитора щодо iншої iнформацiї в документах, що мiстять перевiрену фiнансову звiтнiсть»
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть iншої iнформацiї, яка буде розкриватися емiтентом цiнних паперiв та подаватися до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю згiдно з вимогами «Положення про розкриття iнформацiї емiтентами цiнних паперiв» затвердженого рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 19 грудня 2006 р. N 1591 покладена на управлiнський персонал, тому що даннi подiї вiдбудуться пiсля дати аудиторського звiту.
5. ВИКОНАННЯ ЗНАЧНИХ ПРАВОЧИНIВ
Аудитором було одержано достатньо доказiв вiдносно виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства».
Значний правочин - це правочин (крiм правочину з розмiщення товариством власних акцiй), учинений акцiонерним товариством, якщо ринкова вартiсть майна (робiт, послуг), що є його предметом, становить 10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства, за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi.
Вартiсть активiв станом на 31.12.2012 року складає 101095 тис.грн. Сума мiнiмального правочину, яка пiдлягала аудиторським процедурам складає 10109,5 тис. грн.
Згiдно Закону України «Про акцiонернi товариства» до виключної компетенцiї загальний зборiв вiдноситься прийняття рiшення про вчинення значного правочину, якщо ринкова вартiсть майна, робiт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 25 вiдсоткiв вартостi активiв за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi товариства.
Рiшенням загальних зборiв акцiонерiв № 20/12/2012р вiд 05.12.2013р. дано попереднє схвалення на виконання значних правочинiв В ходi перевiрки встановлено, що протягом звiтного перiоду вiдбувалися значнi правочини в межах допустимої суми.
Данi значнi правочини були затвердженi Загальними зборами акцiонерiв вiд 26.04.2013р. (протокол №1), чим виконано вимоги Закону України «Про акцiонернi товариства».
Наглядовою радою Товариства на засiданнi 22.04.2013 року прийнято рiшення про укладання договору на придбання об’єкта нерухомостi цей правочин вiдноситься до значних правочинiв, рiшення про укладання яких може прийматись наглядовою радою.
6. СТАН КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛIННЯ
Вiдповiднiсть стану корпоративного управлiння, у тому числi стану внутрiшнього аудиту вимогам законодавства
Стратегiя ризик-менеджменту пiдприємства базується на дотриманнi принципу беззбитковостi дiяльностi та спрямована на забезпечення оптимального спiввiдношення мiж прибутковiстю окремих бiзнес-напрямiв та рiвнем ризикiв, що приймає на себе пiдприємство, здiйснюючи певнi операцiї.
Згiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» Наглядова рада акцiонерного товариства може прийняти рiшення щодо запровадження в товариствi посади внутрiшнього аудитора (створення служби внутрiшнього аудиту). Наглядова рада за пропозицiєю голови наглядової ради у встановленому порядку не обрало корпоративного секретаря. Корпоративний секретар є особою, яка вiдповiдає за взаємодiю акцiонерного товариства з акцiонерами та/або iнвесторами.
Наглядова рада акцiонерного товариства не прийняла рiшення щодо запровадження в товариствi посади внутрiшнього аудитора. Цю функцiю в Товариствi виконує Ревiзiйна комiсiя.
Формування складу органiв корпоративного управлiння акцiонерного товариства (назва) здiйснюється вiдповiдно до Статуту.
Протягом звiтного року в акцiонерному товариствi функцiонували наступнi органи корпоративного управлiння:
- Загальнi збори акцiонерiв;
- Наглядова рада;
- Правлiння Товариства;
- Ревiзiйна комiсiя;
Створення служби внутрiшнього аудиту не передбачено внутрiшнiми документами акцiонерного товариства.
Кiлькiсний склад сформованих органiв корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам Статуту та вимогам, встановленим рiшенням загальних зборiв акцiонерiв.
Функцiонування органiв корпоративного управлiння регламентується Статутом.
Фактична перiодичнiсть засiдань наглядової ради вiдповiдає термiнам визначеним Законом України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту – не рiдше одного разу на квартал.
Контроль за фiнансово-господарською дiяльнiстю акцiонерного товариства протягом звiтного року здiйснювався Наглядовою радою i Правлiнням. Правлiння є вiдповiдальним за функцiонування системи внутрiшнього контролю та управлiння ризиками. Наглядова рада систематично вiдстежує стан управлiння ризиками, впливає на обрану Виконавчим органом схильнiсть до ризикiв. вважає за необхiдне зазначити наступне:
Система внутрiшнього контролю спрямована на упередження, виявлення i виправлення суттєвих помилок, забезпечення захисту i збереження активiв, повноти i точностi облiкової документацiї та включає адмiнiстративний та бухгалтерський контроль.
Бухгалтерський контроль забезпечує збереження активiв товариства, достовiрнiсть звiтностi та включає попереднiй, первинний ( поточний) i подальший контроль.
Управлiнський персонал ПАТ «Унiвермаг «Луцьк» в повнiй мiрi розумiє перспективу розвитку внутрiшнього аудиту та його значимiсть i важливiсть.
Оцiнюючи вищенаведене, незалежним аудитором зроблено висновок щодо адекватностi процедур внутрiшнього контролю у ПАТ «Унiвермаг «Луцьк» систему внутрiшнього контролю можна вважати достатньою.
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» можна зробити висновок, що прийнята та функцiонуюча система корпоративного управлiння у товариствi вiдповiдає вимогам Закону України «Про акцiонернi товариства» та вимогам Статуту. Наведена у рiчному звiтi «Iнформацiя про стан корпоративного управлiння» повно та достовiрно розкриває фактичний стан про склад органiв корпоративного управлiння та результати їх функцiонування.
За результатами виконаних процедур перевiрки стану корпоративного управлiння у тому числi внутрiшнього аудиту вiдповiдно до Закону України «Про акцiонернi товариства» можна зробити висновок, що система внутрiшнього контролю на Пiдприємствi та дiє.
7. IДЕНТИФIКАЦIЯ ТА ОЦIНКА АУДИТОРОМ РИЗИКIВ СУТТЄВОГО ВИКРИВЛЕННЯ ФIНАНСОВОЇ ЗВIТЕОСТI ВНАСЛIДОК ШАХРАЙСТВА
Аудиторськi процедури щодо iдентифiкацiї та оцiнки ризикiв вiдповiдно, до МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi" не виявили фактiв, якi могли б свiдчити про суттєве викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства.
8. ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО АУДИТОРСЬКУ ФIРМУ\
1. Найменування : «Аудиторська фiрма в формi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю «Нiка-аудит»
2. Мiсцезнаходження: Україна, м. Донецьк, 83015, вул. Артема, 145а
3. Код за ЄДРПОУ 24647491
4. Свiдоцтво про внесення в реєстр суб'єктiв аудиторської дiяльностi № 1715 видане рiшенням Аудиторською палатою України вiд 26.01.2001р. № 98 дiйсне до 04.11.2015 р.
5. Телефон (062) 335-64-78, 381-32-35, 345-14-42
6. E-mail: office_nika@ukr.net;
7. сайт: http\\niсa.org.ua
8. Свiдоцтво про вiдповiднiсть системи контролю якостi №0106 затверджено рiшенням АПУ вiд 24.02.2011р №228/5
Договiр на проведення аудиту №8 вiд 04.03.2014р.
Аудиторська перевiрка проводилася протягом перiоду з 01.04.2014р по 14.04.2013р. в
м. Київ.
Незалежний аудитор Стоян Олена Валерiївна
Правомочнiсть виконання робiт пiдтверджується
iменним квалiфiкацiйним сертифiкатом аудитора
№ серiя А № 002882 вiд 02.07.1996р. виданий рiшенням
Аудиторської палати України №215/3 i дiйсний до 02.07.2015г. ___________________
Директор
АФ «Нiка –аудит» __________________________________________________О.В. Стоян
Аудиторський висновок надано 14.04.2014 р.
д/н д/н д/н |
|